З кожним роком графіка в іграх стає дедалі реалістичнішою, що безумовно є величезним плюсом, адже саме цього бажає безліч ґеймерів. Сьогодні хотілося б показати красу забавок, зокрема безкоштовних.
BENEATH THE CRIMSON MOON
Серед сучасного різноманіття ігор від першої особи доволі рідко трапляються проекти, які захоплюють не шикарним деталізованим всесвітом, а своєю мінімалістичністю. Люди прагнуть побачити яскраві барви, але іноді цей пафос зайвий і краса забавки розкривається за допомогою здавалося банальних речей. Beneath The Crimson Moon – специфічна гра, адже, враховуючи те, що вона склепана на рушії CryEngine 3, її стилістика аж занадто проста.
Beneath The Crimson Moon не насичена барвами, проте контраст червоного і білого створює чудову атмосферу під час проходження. Потрібно зауважити, що гра навіть має сюжетну лінію, натхненням для якої послужило коротке оповідання Едґара Аллана По «Маска червоної смерті». Зворушливий голос розповідає нам історію, але від особи маленької дівчинки, яка пережила описані автором події.
Було доволі дивно слухати всі ці фрази, які неначе намагаються проникнути у найглибші закутки душі, аби дозволити ґеймеру відчути їх. Ігролад Beneath The Crimson Moon дуже простий, ба навіть схожий на всіма знаний Minecraft. Вам потрібно вивчати кожен рівень та шукати на ньому предмети, які можна розібрати на блоки абощо. Потім з цих матеріалів можна побудувати, наприклад, міст для переправи через річку.
Нескладні головоломки дозволяють гравцеві ознайомитися з прекрасним всесвітом забавки, хоча після проходження 5-6 рівнів у вас може з’явитися дежавю, неначе ви вже були тут, бачили цей провулок, будинок. Це єдиний помітний мінус. Наявність мультиплеєру інтригує, проте рекомендую бавитися в Beneath The Crimson Moon самостійно, щоб поринути у прекрасну атмосферу.
ОЦІНКА: 7,9/10 – Краса простих речей.
ESTRANGED: ACT I
Важко писати про забавку, яка викликає у тебе стільки емоцій. Estranged створена на базі покращеного рушія Source, що гравець відчуває ще на самому початку історії. Коли я вперше запустив забавку, то згадав про Dear Esther: фактично коридорна система проходження і відчуття незвіданого. Але Estranged має інше спрямування, тут ставка робиться радше не на розкриття людських почуттів, а залякування гравця. Чудові краєвиди немов мовчазні свідки того, що сталося на цьому острові. Закриття порту, вимкнення маяка, експерименти тутешньої корпорації – збіг обставин, чи цей клаптик суші приховує щось більш моторошне? Починається історія з дивного повідомлення по радіо, але трансляція переривається, бо наш човен у щось врізається…
Бойова система Estranged нічим не відрізняється від тієї ж Half-Life, адже можна використовувати предмети оточення, зброю тощо. Іноді нам потрібно буде витратити трішки часу, щоб остаточно скласти докупи всі деталі головоломки, яких тут чимало, але у пересічного гравця така перспектива не викличе дискомфорту. Напружену атмосферу створюють дивні звуки і вороги, що з’являються нізвідки. Це утримує нас завжди на сторожі аж до фінальних титрів.
Можна зробити сміливу заяву і сказати, що Estranged є послідовником серії Half-Life, адже емоції, які виникають під час проходження обох забавок, ідентичні, а сюжетна лінія першої викликає лише безліч запитань, відповіді на які, сподіваюся, отримаємо в наступних актах. Наявність української локалізації лише додає стимулу гратися.
ОЦІНКА: 9,3/10 – Без надії сподіваюся.
ERIE
ERIE – типовий представник жанру жахастиків на всі 100%. Хоча грі вже виповнилося декілька років, але рівень графіки в ній навіть зараз можна вважати пристойним. Сюжету як такого немає, проте атмосфера вузьких коридорів і зруйнованих кімнат наганяє жаху.
Єдиною місією є втеча з цього проклятого місця, уникаючи чудовиськ, які із задоволенням поласують шматочками неповороткого ґеймера. Важких головоломок у грі немає, але структура мапи настільки заплутана, що можна заблукати. Але не біда, адже маємо балончик з фарбою, яким можна вказувати залишати позначки на стінах.
Важливою складовою є звуковий супровід, зокрема жіночі крики, котяче нявчання, дивне скреготіння. Можна втратити не один кілограм нервових клітин, коли отакий неординарний зойк пролунає у порожній кімнаті, де на підлозі видніється кров, а в сусідній кімнаті за вікном пробігло дивне створіння. Можливо, когось така атмосфера більше дратуватиме, але мені було, ой, як нелегко просуватися вперед, знаючи, що за наступним поворотом на мене може кинутися зграя кажанів або ще якась істота.
Для дуже допитливих: Ірі – це річка, яка протікає десь поблизу комплексу. Принаймні так вказано на фінальній заставці, котру ви можете побачити на власні очі, але чи витримаєте ви увесь шлях до цієї заставки?
ОЦІНКА: 7,3/10 – Черговий цвях у труну Слендера!
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!